Erdem Yener‘in Avrupa müzik imzası taşıyan yeni albümü “Çıplak” 11 Kasım Cuma günü piyasaya giriş yaptı. Çıkış parçası “Gece” olan sanatçı bu albümde Alternatif Rock’ı benimsemiş. 9 şarkıdan oluşan “Çıplak” isimli albümün prodüktörlüğünü Ozan Tügen üstlendi. Albümün mix çalışmalarını Deniz Doğançay yaparken mastering’lerini isi Evren Göknar yaptı. Sanatçı bu albüm için “Güldür Güldür” adlı televizyon programından da ayrıldığı şöyle duyurmuştu:

yeni sezonda #güldürgüldürshow ekibinde yer almayacağımı sizlerle paylaşmak isterim. harika zamanlar geçirdik birlikte. tv ile milyonlarca, turnelerle on binlerce seyirciyle buluştuk. çok güldürdük, bi o kadar da güldük. her güzel şeyin bir sonu var ve benim için o son da geldi. çıkacak olan albümüme hak ettiği mesaiyi ve konsantrasyonu sağlayabilmek adına aldığım bu karara saygı duyan ve destekleyen başta Necati Akpınar olmak üzere tüm BKM yönetimine teşekkür ederim. BKM benim için hep “bizim dükkan” oldu. bu güzel aile/dost ilişkisi için de ayrıca teşekkür ederim. kardeşten öteye geçmeyi başarmış 40’ın üzerinde emektar, çalışkan ve yetenek abidesi ekip arkadaşlarım ise her zaman yanlarında olduğumu bilirler. yeni sezonda onlara da başarılar dilerim. hepinizi seviyorum.

Erdem Yener (@erdemyener) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Çıkış parçası olan “Gece”nin söz ve müziği Gürkan Kömürcü’ye ait. Albümde bulunan diğer 8 şarkının söz ve müziğinin Erdem Yener’e ait olduğunu söyleyelim.

İşte o çıkış parçası;

Albümün tamamını buradan dinleyebilirsiniz;

Added by

umutbardak

SHARE